Bądź na bieżąco:
Bądź na bieżąco:
Basen w przydomowym ogrodzie – codzienny luksus
Basen w przydomowym ogrodzie – codzienny luksus

Wyróżnia się takie kraje, w których basen w ogrodzie jest nieodłącznym elementem architektury. W naszym kraju sytuacja jest trochę inna – dotychczas najważniejsze znaczenie miała rozbudowa budowli wielorodzinnej, co stanowiło barierę dla posiadania basenu na wyłączność. Ostatnimi czasy jednak zaobserwować można, że powstaje coraz więcej domów jednorodzinnych, których mieszkańcy częściej rozważają opcję zbudowania własnego basenu w ogrodzie.

Basen ogrodowy to niewątpliwie spora inwestycja. Szczególne koszty ponosi się w przypadku tworzenia pływalni publicznych, a przy okazji postawienia specjalnych budynków. Również wiele hoteli, które chcą na swoim terenie wybudować basen, muszą na ten cel specjalnie przygotować wolną przestrzeń, co także nie jest tanią inwestycją.

Uważa się, że to właśnie wydzielenie miejsca na basen, które jest ograniczone wymiarami basenu – wymaga poniesienia najniższych nakładów pieniężnych.
O powszechności basenów w ogrodzie w dużej mierze decydują warunki pogodowe. W ciepłych krajach to rozwiązanie znajduje oczywiście swoje uzasadnienie. U nas natomiast pływanie na odkrytym basenie jest możliwe tylko w lecie, dlatego nie każdy chce się zdecydować na jego budowę we własnym ogrodzie.

Koszt całego basenu wraz z potrzebnymi akcesoriami także trochę zniechęca do tej inwestycji. Jednak duży wpływ na poniesione w całości nakłady mają też wszelkie dodatki, na które nie trzeba się decydować – jak np. przykrycie basenów, czy trampolina. Każdy dodatek podwyższa jednak komfort korzystania z basenu, także mimo wszystko warto mieć je na uwadze.

Basen w ogrodzie nie musi być przecież ogromny. Sami mamy możliwość zadecydowania o tym, jakich będzie on rozmiarów, oczywiście na uwadze musimy mieć też to, ile miejsca możemy przeznaczyć na tą inwestycję. Ważne jest po prostu to, byśmy mogli z niego swobodnie korzystać i aby ewentualnie pomieścić tam najbliższych znajomych, czy rodzinę.

Obecnie na rynku znajduje się szeroki wybór basenów ogrodowych – wybierać można spośród wielu kształtów i rozmiarów – mamy w tej kwestii nieograniczone możliwości.

Trzeba przyznać, że inwestycja w basen ogrodowy mimo wszystko jest opłacalna – raz zainwestowane pieniądze będą nam o sobie przypominać za każdym razem, gdy zmęczeni wrócimy do domu z pracy, nie będziemy mieli ochoty na żadne wyjścia, a tuż przed naszym domem zamieszczony będzie basen, w którym każda kąpiel będzie tak bardzo odprężająca. Z pewnością nigdzie nie będziemy mogli liczyć na taki spokój, jaki panuje na terenie naszego domu.

Możemy przecież zakupić też zadaszenie basenowe, a wtedy z basenu będziemy mogli korzystać nie tylko w sezonie kąpielowym, ale znacznie dłużej.

Basen w ogrodzie jak najbardziej jest warty poniesienia nakładów pieniężnych na jego budowę – szybko docenimy jego wartość, gdy będzie się on już znajdował w naszym ogrodzie.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą basenów firmy Aqurelax! Zainwestujcie raz i cieszcie się tym na długo!

AQUARELAX
Przemysłowa 12
63-200 Jarocin
NIP 617-129-43-42
+48 790 893 677 / +48 62 590 38 76
biuro@aquarelax.pl
www.aquarelax.pl
logo
Copyright by aquarelax

Umów się na spotkanie

tel. 790 893 677

zadzwoń lub zostaw kontakt – oddzwonimy!
    Menu