Bądź na bieżąco:
Bądź na bieżąco:
Łaźnie parowe
Zapytaj o cenę

Łaźnia parowa

Posiadanie łaźni parowej w domu to doskonałe rozwiązanie szczególnie dla osób z problemami zdrowotnymi, ale także dla tych, którzy chcą  zadbać w nietypowy sposób o urodę. Jedną z głównych zalet używania łaźni parowej jest poczucie ogólnego stanu odprężenia oraz relaksacji. Wpływ na to ma przede wszystkim dobroczynne działanie pary wodnej i ciepła. Poza tym kąpiele parowe dobroczynnie wpływają na kondycję skóry. Powodują  intensywne przekrwienie i pobudzenie miejscowo przemiany materii. W efekcie czego, korzystanie z łaźni parowej wpływa na uwolnienie z organizmu odpadowych produktów przemiany materii oraz toksyn. Przyczynia się również do wygładzenia cery i zapewnia skórze odpowiedni poziom nawilżenia. Łaźnie parowe są także polecane w związku z licznymi dolegliwościami organizmu, takimi jak: problemy reumatyczne, problemy dróg oddechowych, problemy z właściwym krążeniem krwi. Korzystanie z kąpieli parowych działa bowiem przeciwzapalnie, przeciwbólowo iprzeciwskurczowo. Jest to także doskonały sposób na poprawę odporności organizmu.

Łaźnia parowa to kabina parowa wyłożona akrylowymi panelami lub płytkami ceramicznymi. Obok kabiny umieszcza się wytwornice pary wodnej. Jednak równie ważny jest dopływ odpowiedniej ilości powietrza do kabiny, aby zachować w niej optymalne warunki do kąpieli wodnej.

W łaźni parowej wilgotność powietrza wynosi 100%, a temperatura powietrza waha się od 40 do 55 ºC. Dla porównania w saunie temperatura może sięgać nawet 100 ºC, ale wilgotność jest o wiele mniejsza – maksymalnie 65% w zależności od rodzaju sauny. Zatem łatwo się domyślić, że łaźnia parowa stwarza o wiele lepsze warunki do relaksu niż sauna, której jednak nie można odmówić wielu innych zalet.

AQUARELAX
Przemysłowa 12
63-200 Jarocin
NIP 617-129-43-42
+48 790 893 677 / +48 62 590 38 76
biuro@aquarelax.pl
www.aquarelax.pl
logo
Copyright by aquarelax

Umów się na spotkanie

tel. 790 893 677

zadzwoń lub zostaw kontakt – oddzwonimy!
    Menu