Bądź na bieżąco:
Bądź na bieżąco:
Sauny wewnętrzne

Sauny fińskie

Sauna fińska inaczej zwana sauną suchą, jest formą naprzemiennych kąpieli ciepło-zimnych, które w naturalny sposób wpływają na poprawę odporności naszego organizmu. Ten rodzaj sauny charakteryzuje bardzo wysoka temperatura, która może wynosić nawet do 110oC oraz stosunkowo niska wilgotność powietrza, która waha się od 15% do 30%. W wyniku działania tych warunków, ciało  poci się i w ten sposób następuje samoczynne oczyszczanie organizmu z toksyn. Wydzielany przez gruczoły pot może bez przeszkód odparować, natomiast skraplająca się para wodna na zimnym ciele (w porównaniu z otoczeniem temperatura ciała jest niska), zapobiega przegrzewaniu się skóry. Kabina sauny w całości wykonana jest z naturalnego drewna, wyposażona w drewniane ławki ustawione jedna nad drugą na dwóch lub trzech poziomach, a źródłem ciepła jest piec elektryczny lub opalany drewnem.

Sauny Infrared

Sauna infrared –  w skrócie często używa się też określenia sauna IR czyli inaczej mówiąc sauna na podczerwień. Sauna IR jest, również tak jak sauna fińska, formą naprzemiennych kąpieli ciepło-zimnych, gdzie tradycyjne piece zastąpiono promiennikami, które emitują rozgrzewające ciało promienie podczerwone (IR). Promienie te wnikają w głąb ciała ( aż do 4 cm pod skórę) i rozgrzewaja ciało od wewnątrz, bez konieczności wytwarzania wysokiej temperatury powietrza wewnątrz kabiny. Korzystanie z tego rodzaju sauny podnosi wydolność układu krążenia, oczyszcza organizm z toksyn, wpływa kojąco w stanach depresyjnych. Sauna na podczerwień jest idealnym rozwiązaniem dla tych osób, które nie mogą korzystać z tradycyjnej sauny fińskiej. W związku z tym sauna IR jest szczególnie polecana osobom z pękającymi naczynkami, tzw. „pajączkami” na skórze.

Sauny combi

sauna[2]Sauny combi skierowane są dla osób, u których zachodzą przeciwwskazania zdrowotne do korzystania z sauny fińskiej np. wysoka temperatura. Wówczas zalecana jest sauna INFRARED. Teraz już nie trzeba stać przed wyborem, którą saunę wybrać, fińską czy infrared. Oferujemy Państwu kabiny dwufunkcyjne – sauna fińska, w której dodatkowo wbudowane są promienniki podczerwieni.  Ty sam decydujesz, z której sauny w danym momencie chcesz skorzystać, za pomocą jednego wspólnego panelu sterującego. Poprzez takie rozwiązanie sauna staje się bardziej uniwersalna i dostępna dla wszystkich osób.

AQUARELAX
Przemysłowa 12
63-200 Jarocin
NIP 617-129-43-42
+48 790 893 677 / +48 62 590 38 76
biuro@aquarelax.pl
www.aquarelax.pl
logo
Copyright by aquarelax

Umów się na spotkanie

tel. 790 893 677

zadzwoń lub zostaw kontakt – oddzwonimy!
    Menu