Bądź na bieżąco:
Bądź na bieżąco:
Dbanie o taras podczas jesieni
Dbanie o taras podczas jesieni

Jesień zaczęła się dla nas bardzo przyjemnie. Co prawda na zewnątrz da już się odczuć chłodniejsze temperatury, jednak na ogół mamy całkiem ładne, bezdeszczowe dni. Jest to najlepsza okazja do zabezpieczenia tarasu drewnianego przed mrozem.

Proponujemy przeprowadzić jego olejowanie, które ochroni deski przed niszczącym oddziaływaniem wody oraz szarzeniem.

Jesień ma to do siebie, że na zewnątrz na bieżąco trzeba wykonywać wiele czynności porządkowych, jak np. zagrabianie liści. Przy okazji każdy kto posiada własny taras drewniany, powinien także na niego zwrócić uwagę.

Tegoroczne lato było bardzo upalne. Większość tarasów była więc wystawiona na silne promieniowanie słońca i pewnie też często użytkowana – dlatego tym bardziej warto dokonać teraz jego olejowania.

Jeśli ktoś z Was wykonał już olejowanie tarasu zanim rozpoczął się sezon i zastanawia się czy teraz znów taki proces jest konieczny, można to sprawdzić. Należy suche deski polać niewielką ilością wody i zobaczyć, czy została ona wchłonięta. Jeśli tak – warto powtórzyć olejowanie.

Jeśli chodzi o wybór oleju – w tym celu poleca się olej rozpuszczalnikowy i wodny. Produkt na podstawie wody cechuje się tym, że szybciej wysycha, dlatego w wielu przypadkach warto właśnie na niego postawić.

Olej rozpuszczalnikowy z reguły zostaje głębiej pochłonięty przez surowiec z drewna. W czasie jego stosowania, czuje się jednak jego niezbyt przyjemny zapach.

Podczas wybierania odpowiedniego oleju, najlepiej sprawdzić zalecenia producenta co do jego stosowania.

Na rynku zakupić można olej do drewna egzotycznego i europejskiego.

Podczas olejowania trzeba zwrócić uwagę na pogodę – temperatura na zewnątrz musi wynosić co najmniej 5ºC, nie może padać deszcz, ale też wiać wiatr. W takich warunkach do powierzchni nie będą przywierały żadne zanieczyszczenia z wiatru. Czas w jakim taras będzie schnął wyniesie trochę więcej niż dobę.

Zanim zdecydujemy się przystąpić do olejowania tarasu, oczyśćmy go – zmyjmy zabrudzenia, a później umyjmy deski. W przypadku intensywnych zanieczyszczeń, deski mogą być przeszlifowane papierem ściernym.

Olejowanie należy przeprowadzić tylko na suchych deskach.

AQUARELAX
Przemysłowa 12
63-200 Jarocin
NIP 617-129-43-42
+48 790 893 677 / +48 62 590 38 76
biuro@aquarelax.pl
www.aquarelax.pl
logo
Copyright by aquarelax

Umów się na spotkanie

tel. 790 893 677

zadzwoń lub zostaw kontakt – oddzwonimy!
    Menu