Bądź na bieżąco:
Bądź na bieżąco:
Deski kompozytowe – zalety
Deski kompozytowe – zalety

W ostatnim czasie obserwujemy, że coraz częściej na taras zakupowane są deski kompozytowe, przez które tradycyjne drewno traci na znaczeniu. Charakteryzują się one trwałością, nie potrzebują konserwacji oraz malowania. Pod względem wyglądu są bardzo podobne do desek drewnianych. W odróżnieniu od nich nie mają sęków, cechują się jednolitym kolorem i są wygodniejsze do układania.

Różnice pomiędzy deskami kompozytowymi a drewnem tarasowym

Deski kompozytowe są połączeniem mączki drzewnej z polichlorkiem winylu – PCW. Zazwyczaj w tworzywie znajduje się nie mniej niż 30 % drewna i nie więcej niż 50%. To powoduje, że powierzchnia desek kompozytowych przypomina w dotyku drewno, a polichlorek winylu gwarantuje im trwałość, barwę, a także ochronę przed wilgocią.

Oferowane są także gotowe systemy tarasów – w ich skład wchodzą m.in. legary, stalowe łączniki, które pozwalają na zamocowanie desek bez zauważalnych wkrętów oraz listwy, dzięki którym montaż jest łatwiejszy.

Deski kompozytowe w przeciwieństwie do tradycyjnego drewna tarasowego pozbawione są sęków, cały czas są takie same. Są bardzo proste i jednakowe pod względem koloru. Metody montażu jakie są do nich wykorzystywane powodują, że wkręty i gwoździe nie są na nich widoczne.

Montaż deski tarasowej kompozytowej

W przypadku desek kompozytowych nie jest wymagane ułożenie izolacji, legary układane są na betonie. Konieczne jest, by na całej długości przylegały one do niego. Ważne jest więc, by wylewka betonowa tuż pod tarasem była profesjonalnie zrównana i miała mały spadek, który będzie pozwalał na odpływ wody. Każda nierówność, pozostałość tynku bądź farby musi być skuta.

Panele, które tworzą nawierzchnię bardzo często wyglądają jak tradycyjne ryflowane deski na taras. Barwa oraz faktura łudząco podobne są do drewna egzotycznego, w dodatku już spatynowanego.

Deski kompozytowe w porównaniu do drewna tarasowego są bardziej wygodne w ułożeniu, ale mogą być kłopotem podczas wykończania i dopasowywania do skomplikowanych miejsc. Szczególnie, kiedy deska musi być zwężona, mocowanie jej może dostarczyć kłopotu. Tradycyjny panel ma odpowiednio ukształtowane krawędzie do zamocowania w złączeniach montażowych. Kiedy je obetniemy, problemem może być zamocowanie deski do legara metodą wskazaną w instrukcji.

Środek desek kompozytowych jest pusty. Zauważalne jest to na krawędziach tarasu. W tym celu warto zainwestować w odpowiednie listwy maskujące.

Inwestycja w taras kompozytowy jest jak najbardziej opłacalna. Takim rozwiązaniem będą mogli Państwo na długo się cieszyć. Jak zostało to wyżej przestawione, wcale nie wymaga ono szczególnej odnowy i pielęgnacji, nie pochłania więc cennego czasu i nie generuje kosztów użytkowników.

Przed nami coraz dłuższe, cieplejsze dni, które będą sprzyjały spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. W tym celu warto zadbać o to, by na zewnątrz mieli Państwo takie miejsce, w którym w słoneczną pogodę będziecie mogli się relaksować i przebywać z rodziną, czy ze znajomymi, albo po prostu odpoczywać samodzielnie w ciszy.

AQUARELAX
Przemysłowa 12
63-200 Jarocin
NIP 617-129-43-42
+48 790 893 677 / +48 62 590 38 76
biuro@aquarelax.pl
www.aquarelax.pl
logo
Copyright by aquarelax

Umów się na spotkanie

tel. 790 893 677

zadzwoń lub zostaw kontakt – oddzwonimy!








    Menu