Bądź na bieżąco:
Bądź na bieżąco:
Dlaczego warto mieć wannę Spa w domu lub jacuzzi ogrodowe?
jacuzzi ogrodowe
Dlaczego warto mieć wannę Spa w domu lub jacuzzi ogrodowe?

            Już w starożytności Rzymianie doceniali lecznicze właściwości wody i jej zbawienny wpływ na ludzki organizm.

Wanna Spa inaczej potocznie zwana jacuzzi daje nam możliwość korzystania z terapii wodnych we własnym domu lub  w ogrodzie jako jacuzzi ogrodowwe, zapewniając  sobie tym samym nie tylko higienę i zdrowie, ale także głęboki relaks, zamiast stresu i wiecznego pośpiechu.

Kąpiel w wannie z hydromasażem to zupełnie inny wymiar przyjemności. Wystarczy tylko takie jacuzzi zamontować w ogrodzie lub salonie kąpielowym i można korzystać z dobrodziejstw hydroterapii. Regularne kąpiele pomagają rozładować stres oraz pozytywnie wpływają na kondycję skóry,  mięśni i stawów, dobroczynnie działają na układ krążenia i ułatwiają zasypianie. Ponadto kąpiel w domowej wannie Spa jest bezpieczniejsza od wanien z hydromasażem w ośrodkach odnowy biologicznej, z których codziennie korzysta dziesiątki osób, a jak powszechnie wiadomo ciepłe i wilgotne środowisko jest siedliskiem groźnych grzybów i bakterii. Dodatkowo nigdy nie mamy 1000% pewności czy obsługa zadbała o odpowiednią higienę urządzenia. W przypadku własnej wanny Spa sam dbasz   o higienę i czystość, co dodatkowo jest bardzo prostym zadaniem, gdyż większość dostępnych na rynku jacuzzi jest wyposażona w systemy automatycznego oczyszczania dzięki czemu woda zawsze jest czysta.

Posiadanie własnego Spa w domu jest przede wszystkim ogromną oszczędnością czasu, który traci się na dojazdy do ośrodków Spa, a dodatkowym atutem, który przemawia na korzyść własnego jacuzzi jest większa prywatność – możesz odpoczywać w ciszy i spokoju w zaciszu swojego domu lub ogrodu, bez niepotrzebnego hałasu i wzroku obcych osób.

Oprócz hydromasażu wanna Spa daje nam możliwość korzystania z innych rodzajów terapii takich jak: aromaterapia, chromoterapia czy choćby muzykoterapia.

Aromaterapia – to inaczej leczenie zapachem, które polega na dodaniu olejków zapachowych do wody w wannie lub do wtłaczanego przez dysze powietrza. W zależności od odczuwanych dolegliwości, dobiera się odpowiedni aromat np. olejek miętowy zwiększa wydzielanie żółci w wątrobie, ułatwia trawienie, działa przeciwbakteryjnie i rozkurczowo na cały układ pokarmowy.

Chromoterapia polega na leczeniu światłem. W wannie umieszcza się podwodne oświetlenie, które może mieć różne kolory. Każdy kolor w inny sposób oddziałuje na organizm człowieka np. kolor zielony relaksuje, uspokaja, łagodzi konflikty i napięcia, leczy choroby serca i oczu oraz nadciśnienie.

Natomiast muzykoterapia polega na kojącym działaniu muzyki na psychikę i organizm człowieka. Dźwięki wpływają na układ wegetatywny, krążenia oraz oddechowy. Muzyka poprawia samoocenę, zmniejsza depresję i lęk, pomaga również osobom cierpiącym na bezsenność. Muzykoterapia została zastosowana w wannach spa poprzez wbudowany system audio, który umieszczony jest w obudowie wanny wraz z głośnikami.

Wanny spa są kilkuosobowe, jednocześnie może z nich korzystać od dwóch do nawet dziesięciu osób, w zależności od wielkości i modelu wanny, co sprawia, że takie domowe jacuzzi jest idealnym miejscem do wspólnego spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi. Główna zaletą wanny spa jest możliwość montażu zarówno wewnątrz domu, jak i na zewnątrz, dzięki czemu można z nich korzystać nawet w zimie – w śnieżnym krajobrazie.

Większość wanien Spa są to wanny wolnostojące, posiadające obudowę, ale znajdziemy również wanny przeznaczone do zabudowy. Są to z reguły wanny o dość pokaźnych rozmiarach tzw. Wanny Swim Spa, o których również warto wspomnieć rozmawiając o wannach Spa. Wanny swim Spa różnią się wielkością, wyposażeniem, liczbą dysz masujących, barwą niecek czy kolorem obudowy. Wanna Swim Spa to unikalne połączenie tradycyjnej wanny Spa i basenu, dzięki wyposażeniu urządzenia w specjalne dysze, które tworzą silny przeciwprąd umożliwiający pływanie w miejscu. Dodatkowo zastosowano odpowiedni system, który niweluje występowanie zjawiska odbijania fali od przeciwległej ściany. Zatem taka wanna Swim Spa jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą zarówno wannę Spa jak również własny basen, ale nie dysponują zbyt duża powierzchnią. Głównym atutem takiego „basenu” jest podgrzewana woda, niezwykle cenna zaleta, zwłaszcza w naszych warunkach klimatycznych oraz krótki czas instalacji. Budowa typowych basenów trwa zwykle kilka tygodniu, natomiast najprostsza instalacja wanny Swim Spa może trwać zaledwie kilka godzin.

Podsumowując, wanna Spa w domu jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które cenią sobie komfortowy relaks i odpoczynek bez stresu i pośpiechu w zaciszu własnego domu lub ogrodu, a jednocześnie chronią swoja prywatność.

AQUARELAX
Przemysłowa 12
63-200 Jarocin
NIP 617-129-43-42
+48 790 893 677 / +48 62 590 38 76
biuro@aquarelax.pl
www.aquarelax.pl
logo
Copyright by aquarelax

Umów się na spotkanie

tel. 790 893 677

zadzwoń lub zostaw kontakt – oddzwonimy!
    Menu