Bądź na bieżąco:
Bądź na bieżąco:
Dlaczego warto mieć własną saunę w domu – korzyści płynące z posiadania sauny w domu.
Dlaczego warto mieć własną saunę w domu – korzyści płynące z posiadania sauny w domu.

Posiadanie własnej sauny w domu nie jest już luksusem, jak było to jeszcze klika lat temu, a coraz częściej staje się standardowym wyposażeniem w domu. Obecnie coraz więcej osób przekonuje się, że posiadanie domowej sauny czy łaźni parowej jest bardzo wygodne i niesie ze sobą wiele zalet.

Jednym z motywów posiadania sauny jest jej całodobowa dostępność, nieograniczona żadnymi godzinami, jak mamy do czynienia w przypadku gabinetów odnowy biologicznej. Ponadto nie trzeba stać w korku na ulicach, bo to właśnie w domowej saunie odnajdziemy wymarzoną oazę spokoju w każdej chwili, kiedy tylko będziemy mieli ochotę, bez żadnych przeszkód i ograniczeń.

Kolejna istotną zaletą posiadania sauny lub łaźni parowej w domu jest całkowita swoboda. W porównaniu do sauny publicznej nie musimy się krępować obecnością obcych ludzi, pilnować aby przypadkiem ręcznik za bardzo się nie osunął i tym samym nie odkrył dodatkowej części ciała. To wszystko sprawia, iż komfort korzystania z sauny jest znacznie wyższy a tym samym pozwala w pełni się zrelaksować.

Niezwykle ważną cechą sauny w domu jest samodzielna kontrola czystości. W przypadku sauny ogólnodostępnej nie mamy pewności co do czystości oraz higieny osób, które wcześniej z niej korzystały, dlatego też prawdopodobieństwo złapania infekcji jest większe.

Podczas kąpieli w saunie należy zachować ciszę, niezależnie czy jest to sauna publiczna czy domowa, aby w pełni było można się odprężyć. Niestety wybierając się do sauny w gabinecie odnowy biologicznej nigdy nie wiadomo kto będzie naszym towarzyszem podczas seansu w saunie. Ryzyko spotkania osoby, która nie zna zasad savoir vivre jest dość duże, dlatego własna sauna w tym przypadku okazuje się najlepszym rozwiązaniem.

Kolejną istotną cechą sauny w domu jest pewność, że zawsze będzie wolne miejsce, a bywa z tym czasami różnie w saunach publicznych, zwłaszcza jeżeli pod uwagę weźmiemy miejsce leżące.

Rozważając budowę sauny w domu należy wziąć pod uwagę koszty zakupu i montażu, które wcale nie są tak duże jakby mogło się wydawać, a biorąc pod uwagę częstotliwość korzystania z sauny okazuje się, że zwracają się one w dość krótkim czasie – zwłaszcza dla największych miłośników i zapaleńców tego rodzaju kąpieli. Na dodatek z sauny w tym samym czasie mogą korzystać pozostali domownicy. Wówczas taka sauna może poza miejscem relaksu stać się jednocześnie idealnym miejscem do rodzinnych spotkań i rozmów, na które we współczesnym świecie mamy tak mało czasu.

Czynnikiem, który powinien mieć dość istotny wpływ na posiadanie sauny lub łaźni parowe w domu jest jej niezaprzeczalny zdrowotny wpływ regularnych kąpieli na organizm ludzki. Dzięki tym seansom hartujemy swoje ciało, poprawiamy przemianę materii, zapewniamy piękny wygląd skóry. Domowa sauna pozytywnie wpływa na samopoczucie oraz kondycję psychiczną, wzmacnia naszą odporność oraz ma zbawienny wpływ na układ krążeniowy i oddechowy.

AQUARELAX
Przemysłowa 12
63-200 Jarocin
NIP 617-129-43-42
+48 790 893 677 / +48 62 590 38 76
biuro@aquarelax.pl
www.aquarelax.pl
logo
Copyright by aquarelax

Umów się na spotkanie

tel. 790 893 677

zadzwoń lub zostaw kontakt – oddzwonimy!
    Menu