Bądź na bieżąco:
Bądź na bieżąco:
Jak dbać o saunę?
Jak dbać o saunę?

Posiadanie własnej sauny to niewątpliwie wielki luksus, już coraz więcej osób może sobie na taki luksus pozwolić. Nie jest to jednak bardzo popularne wyposażenie domu w naszym kraju, w związku z tym umiejętność obsługi takiej sauny w Polsce nie jest zbyt znana. Umieszczenie sauny we własnym domu ma jednak wiele pozytywnych skutków. Kąpiel dostarcza wiele przyjemności i może być dla wielu najlepszym rozluźnieniem po gorszym, zimnym dniu. Bardzo korzystnie wpływa też na zdrowie, ponieważ przyczynia się do pozbycia z organizmu toksyn i uodparnia ludzi przed złapaniem kolejnych zarazków. Chcąc jednak wprowadzić właściwości zdrowotne w swoje życie, należy zachować porządek i czystość w pomieszczeniu, w którym znajduje się sauna.

Odpowiednie zadbanie o własną saunę wiążę się z regularnym pozbywaniem się kurzu w pomieszczeniu, w którym się ona znajduje. W zależności od tego jak skonstruowana będzie sauna, może znajdować się tam wiele zakamarków, których nie zdoła się oczyścić miotłą. Koniecznie trzeba będzie użyć odkurzacza i zastosować do niego wąską końcówkę, aby możliwe było dotarcie do każdej szpary. Oprócz podłogi należy odkurzyć też ściany i siedziska.

Jeśli będziecie chcieli, aby Wasze drewniane ławki były cały czas atrakcyjne i nie pokryły się bardziej nieokreślonym nalotem, wystarczy je regularnie czyścić. Najlepiej użyć do tego specjalnych łagodnych detergentów, które oprócz tego, że wyczyszczą każdy drewniany element sauny, dodatkowo zabezpieczą go przed zniszczeniem. Umyjcie ławki używając detergentu, później przetrzyjcie je szmatką zwilżoną czystą wodą, a na samym końcu wytrzyjcie do sucha. Jeśli w taki sposób będziecie dbać o drewno, kąpiel w saunie za każdym razem sprawi Wam mnóstwo radości, bez żadnego zamartwiania dotyczącego widoku niszczących się desek. W przypadku gdy sauna ma już swoje lata i drewno przebarwia się, mimo dbania o nie, można zaradzić temu w całkiem prosty sposób. Wystarczy zeszlifować je przy użyciu papieru ściernego i będzie sprawiało wrażenie jak byłoby nowe. Ten sposób pozwoli zaoszczędzić pieniądze i odświeżyć swoją saunę.

Jeśli chodzi o szkło, z jakiego zrobione są drzwi sauny, można pomyśleć, że do ich umycia wystarczy użyć płynu do mycia szyb. Jednak to bardzo mylne wrażenie.  Wysoka temperatura i spora ilość pary zmieszana z chemicznymi substancjami, jakie są zawarte w płynie do mycia szyb mogą negatywnie wpłynąć na zdrowie. Nie można tego wdychać. Do mycia drzwi użyjcie wody z octem bądź sody oczyszczonej. Są to naturalne, ale bardzo właściwe środki myjące.

Zatem do dzieła 🙂

AQUARELAX
Przemysłowa 12
63-200 Jarocin
NIP 617-129-43-42
+48 790 893 677 / +48 62 590 38 76
biuro@aquarelax.pl
www.aquarelax.pl
logo
Copyright by aquarelax

Umów się na spotkanie

tel. 790 893 677

zadzwoń lub zostaw kontakt – oddzwonimy!
    Menu