Bądź na bieżąco:
Bądź na bieżąco:
Jak przygotować basen do zimy?
Jak przygotować basen do zimy?

Jesień to czas, kiedy należy pomyśleć o przygotowaniu naszego basenu do okresu zimowego, żeby wiosną znów cieszyć się wspólnymi kąpielami bez jakichkolwiek usterek. Przede wszystkim należy zadbać o osuszanie instalacji oraz zabezpieczenie urządzeń technologicznych zalanych wodą i narażonych na działanie ujemnych temperatur.

Całkowite spuszczenie wody z basenu nie jest konieczne, a wręcz nie zalecane przez producentów basenów, gdyż wysokie stany wód gruntowych mogłyby doprowadzić do uszkodzenia niecki lub okładziny basenowej. Wodę należy spuścić do poziomu około 10 cm-16 cm poniżej wlotu skimera basenu, ma to na celu zapobiegnięciu przepełnienia basenu w przypadku obfitych opadów w okresie jesienno-zimowym. Należy także spuścić wodę z instalacji filtrującej i grzewczej. Dość popularne wśród posiadaczy basenu jest również wrzucenie do wody specjalnej zimowej bojki lub kilku plastikowych butelek, które zaabsorbują siłę wytwarzaną przez lód. Zabieg ten jest stosowany po to aby zabezpieczyć basen przez uszkodzeniem jakie może spowodować rozszerzający się lód. Butelki można również odpowiednio powiązać aby nie skupiły się w jednym miejscu. Na przygotowany      w ten sposób basen dobrze jest dodatkowo zastosować przykrycie chroniące przed liśćmi, igłami drzew i zabrudzeniami. Ważne aby to przykrycie wytrzymało ciężar wody i śniegu.

Zaleca się również usunięcie wszelkiego rodzaju osadów i zanieczyszczeń ze ścian basenu, aby jak najmniej pozostało ich na okres zimowy, gdyż na wiosnę będzie trudniej je usunąć.

AQUARELAX
Przemysłowa 12
63-200 Jarocin
NIP 617-129-43-42
+48 790 893 677 / +48 62 590 38 76
biuro@aquarelax.pl
www.aquarelax.pl
logo
Copyright by aquarelax

Umów się na spotkanie

tel. 790 893 677

zadzwoń lub zostaw kontakt – oddzwonimy!
    Menu