Bądź na bieżąco:
Bądź na bieżąco:
Jak sobie radzić z jesienną depresją?
Jak sobie radzić z jesienną depresją?

Jesienią większość z nas pogrąża się w uśpieniu. Na zewnątrz oglądamy same szare, zimne dni, a niekiedy zmagamy się też z deszczem. Czujemy, że mamy w sobie mało sił i chęci do działania. Zdecydowanie potrzebujemy o tej porze odpowiedniego motywatora, dzięki któremu dobrze przetrwamy każdy kolejny dzień.

Z jakimi objawami najczęściej zmagamy się jesienią? Oto najczęściej spotykane:
– smutek
– zbyt duże uczucie senności
– złość
– większy apetyt
– wahania nastroju
– problemy z koncentracją.

Oprócz tych powyższych u niektórych osób dostrzega się również uczucie zobojętnienia i lęku.

W jaki sposób można skutecznie poprawić sobie humor? Tak naprawdę opcji jest mnóstwo!

1. Kobiety mogą udać się do fryzjera, kosmetyczki, czy na zakupy. Doskonale wiemy, że to najlepsze lekarstwo dla tej płci pięknej.

2. Wszyscy powinniśmy uprawiać sporty. Dzięki temu pozbędziemy się uczucia senności. Warto wybrać się na fitness, basen, taniec. Sport powoduje, że w naszym organizmie tworzą się hormony szczęścia, a więc to bardzo dobra opcja na jesienne wolne chwile.

3. Słuchajmy dużo ulubionej muzyki! W drodze do pracy, do szkoły, do domu.. Niech będzie wesoła i rytmiczna!

4. Otaczajmy się najlepszymi znajomymi – oczywiście najlepiej takimi, którzy często się uśmiechają i są pełni pozytywnej energii. W takim towarzystwie szybko można poprawić sobie humor.

5. Wybierajmy się na długie spacery, przejażdżki rowerowe. Ruch na świeżym powietrzu bardzo dobrze wpłynie na nasz organizm i nasze zdrowie. Oczywiście ze względu na niższe temperatury, nie bądźmy tam zbyt długo.

6. Zapewnijmy sobie trochę relaksu – kąpiel w basenie, albo w wannie spa silnie nas odpręży. Najlepiej, gdy dysponujemy taką atrakcją we własnym domu – wtedy dostęp mamy nieograniczony. Jeśli nie macie u siebie żadnego z wymienionych elementów, możecie sprawić sobie taki luksus, poprzez zakup basenu, czy wanny spa. Nasza firma oferuje tego typu produktu! Rozważcie tą opcję.

AQUARELAX
Przemysłowa 12
63-200 Jarocin
NIP 617-129-43-42
+48 790 893 677 / +48 62 590 38 76
biuro@aquarelax.pl
www.aquarelax.pl
logo
Copyright by aquarelax

Umów się na spotkanie

tel. 790 893 677

zadzwoń lub zostaw kontakt – oddzwonimy!
    Menu