Bądź na bieżąco:
Bądź na bieżąco:
Jaką saunę wybrać?
Jaką saunę wybrać?

Sauny charakteryzują się różnym poziomem temperatury i wilgotności, poszczególne rodzaje różnią się więc warunkami jakie panują w ich wnętrzu. W związku z tym każda sauna inaczej wpływa na organizm osoby z niej korzystającej.

Najwyższa temperatura, a zarazem niezbyt wysoka wilgotność panuje w saunie suchej, zwanej też fińską.

Warunki te powstają za sprawą pieca z rozgrzanymi kamieniami, którymi polewa się wodą. Obłok pary, jaki wtedy się tworzy nazywany jest przez Finów „löyly”. Z sauny fińskiej szczególnie zaleca się korzystam osobom, które mają dolegliwości mięśniowe, reumatoidalne, astmę oskrzelową, bądź są po zawale serca. Kąpiel w tak wysokich temperaturach nie powinna przekraczać 15 min.

Wielu osób, które szczególnie uwielbiają saunę i regularnie z niej korzystają przerażone są często kosztami jakie ponosi się na jej zakup i montaż. Zaznaczamy jednak, że zainwestowanie w to urządzenie w szybkim czasie się zwraca, a nasi profesjonalni doradcy techniczni gwarantują całościowe skonfigurowanie sauny.

Dużym plusem jest to, że w jednym czasie może z niej korzystać wielu domowników. Oprócz dostarczania dużej mocy relaksu, urządzenie to może stać się miejscem, w którym będą się tworzyć rodzinne spotkania i rozmowy, na które w dzisiejszych czasach nie ma zbyt wielu okazji.

Głównym czynnikiem, który powinien przemawiać za tym, że warto zainwestować w saunę lub łaźnię parową w Waszych domach powinien być fakt zdrowotnego wpływu regularnych kąpieli w saunie na organizm każdego człowieka. Pomogą one z pewnością pozytywnie hartować ciało, poprawić przemianę materii oraz zapewnić nieskazitelny wygląd skóry.
Sauna w domu będzie też miała bardzo pozytywny wpływ na samopoczucie, a także kondycję psychiczną, dodatkowo zbawiennie oddziałuje na układ krążeniowy oraz oddechowy.

Sauna solna to odmiana sauny suchej. Jej ściany wykonano z kamiennych brył solnych.
Korzystanie z tego rodzaju urządzenia szczególnie zaleca się osobom, którzy cierpią na schorzenie dróg oddechowych, gdyż tam przeprowadzana jest inhalacja solna, a więc haloterapia.

Sauna na podczerwień – infrared – to urządzenie, gdzie w miejsce pieca z kamieniami użyto promienników podczerwonych. Roznoszą one promienie czerwone i nagrzewają saunę nawet do 60°C, poziom wilgotności nie jest tam jednak większy niż 25%. Ogromnym plusem tej sauny jest to, że można użytkować ją nawet każdego dnia, a kąpiel może sięgać nawet do 30 minut.

Sauna parowa, zwana też łaźnią parową bądź rzymską to urządzenie, w której temperatura nie jest zbyt wysoka, poziom wilgotności sięga jednak prawie 100%. Tutaj zamiast pieca, używa się specjalnego generatora pary. Z uwagi na panującą dużą wilgotność, materiałem do budowy łaźni parowych są płytki ceramiczne, tworzywa sztuczne bądź szkło hartowane. Sauna ma wiele pozytywnych atutów, które mają dobry wpływ na nasze zdrowie. Najbardziej doceniana jest jednak przez osoby, które stosują diety odchudzające, gdyż regularne korzystanie z tej sauny powoduje szybsze tempo trawienia. Dodatkowo, po skorzystaniu z niej kilka razy, będzie można dostrzec, że nasza skóra jest bardziej elastyczna i jędrna. Będzie to miało duży wpływ zarówno na nasz wygląd jak i samopoczucie.

AQUARELAX
Przemysłowa 12
63-200 Jarocin
NIP 617-129-43-42
+48 790 893 677 / +48 62 590 38 76
biuro@aquarelax.pl
www.aquarelax.pl
logo
Copyright by aquarelax

Umów się na spotkanie

tel. 790 893 677

zadzwoń lub zostaw kontakt – oddzwonimy!
    Menu