Bądź na bieżąco:
Bądź na bieżąco:
Jaki wpływ na zdrowie mają kąpiele w spa?
Jaki wpływ na zdrowie mają kąpiele w spa?

Wielu z nas kąpiele w spa kojarzą się głównie z rozrywką i relaksem, jednak znacząco wpływają one także na zdrowie.

Hydromasaż ma bardzo dobry wpływ na:

stres – zabiegi w spa zmniejszają uczucie stresu, a także ciągnące się za nim złe konsekwencje (nerwowy oddech, szybkie bicie serca itd.). Ciepła woda i relaksacyjny masaż dostarczają osobie zażywającej kąpieli przyjemności, rozluźniają jej mięśnie, uwalniają od niepokoju. Ponadto obniżają ciśnienie krwi, redukują ból głowy oraz objawy wywołane stresem.

sen – podobno wystarczy jedna kąpiel w ciągu dnia, by nie zmagać się z problemem bezsenności. Ciepła woda powoduje obniżenie temperatury wewnątrz ciała, co wpływa na lepszy sen. Załagadza także napięte mięśnie, dlatego rano pozwala czuć się bardziej wypoczętym.

leczenie – hydromasaż powoduje szybszy przebieg procesów leczniczych w organizmie. Jest to naturalny środek zaradczy, który nie wywołuje skutków ubocznych, czego nie można powiedzieć o lekarstwach, czy alkoholu.

Na skutek masaży w spa załagadzamy bóle, redukujemy zmęczenie, wyczerpanie i obniżamy ciśnienie krwi. Dodatkowo szybciej wydzielają się endorfiny, stymulowany jest proces wydobycia się z organizmu toksyn, a w ich miejsce wkracza tlen i substancje odżywcze.

bóle artretyczne – zabiegi w spa, poprzez połączenie ciepła z masażem, załagadzają dolegliwości artretyzmu. Wyporność wody powoduje zmniejszenie wagi ciała, poprzez rozluźnienie mięśni i odciążenie stawów. Dzięki temu o wiele łatwiej jest wykonywać ćwiczenia. Hydromasaż wspomaga utrzymanie elastycznych wiązadeł oraz stawów, dodaje im sił i giętkości, ochraniając przed obrażeniami.

Ciepła woda podczas kąpieli ogrzewa stawy oraz redukuje ich obrzęki. Dodatkowo zwiększa się elastyczność tkanek kolagenowych, dzięki czemu poruszanie jest łatwiejsze.

cukrzyca – rehabilitacyjne kąpiele wpływają korzystnie na zdrowie osób, którym doskwiera problem cukrzycy. Znacznie obniżają cukier we krwi, gwarantują dobry sen i wywołują lepsze samopoczucie. Jest to bardzo dobre rozwiązanie głównie jeśli chodzi o pacjentów, którzy nie mogą wykonać zaleconego im ćwiczenia w codziennych warunkach.

relacje interpersonalne – zabiegi w spa bardziej zacieśniają więzi między ludźmi. Jest to doskonała forma korzystania z wolnego czasu wspólnie z rodziną, czy ze znajomymi. Miejsce to z pewnością będzie sprzyjało przyjemnym rozmowom i dobrej zabawie. Kąpiel w ciepłej wodzie to gwarancja na odprężenie i dobry nastrój.

Kąpiele w spa mają bardzo pozytywny wpływ na zdrowie. Są też idealną formą odpoczynku i zrelaksowania się po całym dniu obowiązków. Z pewnością warto posiadać swoją własną wannę spa, z której można by korzystać bez ograniczeń.

Firma Aquarelax oferuje Klientom szeroki wybór bardzo dobrej jakości wanien spa w atrakcyjnych cenach. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą!

AQUARELAX
Przemysłowa 12
63-200 Jarocin
NIP 617-129-43-42
+48 790 893 677 / +48 62 590 38 76
biuro@aquarelax.pl
www.aquarelax.pl
logo
Copyright by aquarelax

Umów się na spotkanie

tel. 790 893 677

zadzwoń lub zostaw kontakt – oddzwonimy!
    Menu