Bądź na bieżąco:
Bądź na bieżąco:
Kąpiel siarczkowa oraz solankowa
Kąpiel siarczkowa oraz solankowa

Czy wybieracie się może w najbliższym czasie do spa? Jeśli tak, pamiętajcie, by zażyć relaksującej kąpieli solankowej i siarczkowej, która bardzo Was odpręży i poprawi Wasz stan zdrowia.
Są to zabiegi medyczne, którym warto się poddać zwłaszcza w przypadku zmagania się z różnorodnymi dolegliwościami.

Leczenie w wodzie bogatej w pierwiastki oraz mikroelementy jest praktykowane od bardzo dawna. Nic tak nas nie odpręży i nie wzmocni jak relaksująca kąpiel. Wyróżnia się jednak takie punkty, w których możliwe jest skorzystanie z kąpieli leczniczej, czyli siarczkowej albo solankowej.

Czym one dokładnie są i w jakich sytuacjach skutkują?

Kąpiel siarczkowa i solankowa traktowana jest jako rodzaj hydroterapii. Jej oddziaływanie na stan zdrowia objawia się działaniem na bodźce skutkującym wieloma pozytywnymi reakcjami organizmu powodującymi wzmocnienie naturalnych układów odpornościowych i zdrowotnych.

Kąpiel solankowa to taka, w wyniku której przez pewien czas kąpiemy się w wodzie zawierającej substancje mineralne. Zazwyczaj wykorzystywane są naturalne kanały wody solankowej znajdujące się w różnych punktach uzdrowiskowych. Z takiej kąpieli może skorzystać każdy. To taka przyjemność, jaką często sami sobie zapewniamy, gdy kupujemy różne sole. Medyczna kąpiel solankowa działa relaksująco, właściwie oddziałuje na skórę oraz na układ kostny. Często poprawia też funkcjonowanie narządów wewnętrznych i układu oddechowego.

O tej porze roku tym bardziej każdy z nas powinien o siebie szczególnie dbać. Zażywajmy jak najwięcej relaksu. Dbajmy o poprawę stanu organizmu, a także większą regenerację ciała.
Jesienią nie tylko my czujemy się gorzej, ale także cierpi nasza skóra. Odprężające kąpiele z dodatkiem odpowiednich związków są teraz nam bardzo potrzebne.

AQUARELAX
Przemysłowa 12
63-200 Jarocin
NIP 617-129-43-42
+48 790 893 677 / +48 62 590 38 76
biuro@aquarelax.pl
www.aquarelax.pl
logo
Copyright by aquarelax

Umów się na spotkanie

tel. 790 893 677

zadzwoń lub zostaw kontakt – oddzwonimy!
    Menu