Bądź na bieżąco:
Bądź na bieżąco:
Korzystanie z sauny zimą
Korzystanie z sauny zimą

Korzystając z sauny należy zastosować się do kilku istotnych zasad, mianowicie po pierwsze – musimy pamiętać, że do sauny nie powinno się wchodzić, gdy czujemy się głodni, najedzeni, albo właśnie przed chwilą jedliśmy. W saunie panuje wysoka temperatura, z organizmu ubywają toksyny. Jeśli będziemy głodni, możemy nawet zasłabnąć. Jeśli natomiast najemy się i od razu wejdziemy do sauny, organizm nie będzie miał możliwości, by właściwie pobierać oraz oddawać ciepło.
Ważne jest także to, że w wyniku intensywnego funkcjonowania organizmu, tuż po seansie w saunie możemy odczuwać zmęczenie. Pamiętajmy o tym, gdy będziemy planować, o jakiej porze skorzystamy z sauny.

Zanim wejdziemy do sauny, weźmy prysznic i starannie się wytrzyjmy, z uwagi na dużą aktywność gruczołów potowych. Kiedy wejdziemy do środka, a także kiedy będziemy wychodzić, spłukajmy siedzisko.
Miejmy również na uwadze, że materiał, który przylega do ciała, może być utrudnieniem dla przepływającego ciepła, w związku z tym najlepiej będzie kiedy nie będziemy mieli na sobie nic założone.
W przypadku sauny suchej potrzebny będzie nam jednak ręcznik, na którym usiądziemy.

Sauna ma także pozytywny wpływ na nasz organizm, skórę oraz samopoczucie. Wizyta w niej wiąże się ze sporym relaksem. Warto więc skorzystać z niej, gdy jesteśmy zmęczeni, czy zestresowani. Taki seans wspomoże także krążenie krwi i zmniejszy objawy poszczególnych dolegliwości płuc.
Z sauny powinni też skorzystać wszyscy ci, którzy chcieliby schudnąć, gdyż seans w tym miejscu oczyszcza organizm z toksyn i przyspiesza przemianę materii. Ponadto nasza skóra będzie bardziej gładka i pełna blasku, z każdy kosmetyk zostanie skuteczniej wchłonięty.

Sauna niestety nie jest dla każdego. Jeśli ktoś zmaga się z jakimś przewlekłym schorzeniem, powinien porozmawiać z lekarzem, czy są mu dozwolone wizyty w takim miejscu. Osoby po zawale serca, czy też takie, które mają np. grzybicę skóry, chorują na jakieś infekcje, są w ciąży – także nie powinny myśleć o korzystaniu z sauny.
Z sauny bardzo korzystne jest korzystanie zimą, z tego względu, że działa wspomagająco na układ immunologiczny i wzmacniająco na naszą odporność. Rozgrzewa nas, poprawia nasze samopoczucie i wygląd skóry.
Dzięki saunie zimą możemy zapomnieć o mroźnej pogodzie na zewnątrz.

AQUARELAX
Przemysłowa 12
63-200 Jarocin
NIP 617-129-43-42
+48 790 893 677 / +48 62 590 38 76
biuro@aquarelax.pl
www.aquarelax.pl
logo
Copyright by aquarelax

Umów się na spotkanie

tel. 790 893 677

zadzwoń lub zostaw kontakt – oddzwonimy!
    Menu