Bądź na bieżąco:
Bądź na bieżąco:
Korzystanie z tarasu kompozytowego
Korzystanie z tarasu kompozytowego

Zaletą desek z kompozytu jest to, że wszelkie czynniki z zewnątrz nie oddziałują na nie w takim wielkim stopniu jak np. na deski z drewna.
Nie trzeba go także stale konserwować przy użyciu specjalnych środków, jednak o kompozyt należy dbać, aby na długo dobrze wyglądał i utrzymywał swoje właściwości.
Taras koniecznie musi być zabezpieczony przed pleśnią i gniciem, w tym celu musimy go systematycznie zamiatać, zwracając uwagę na to, aby w przerwach pomiędzy deskami nie zostały zabrudzenia. Obszar pod deskami należy wentylować. Istotne jest też dbanie o to, by rynny i rury spustowe były drożne.

Jeśli na naszym tarasie znajdują się doniczki, meble, czy inne elementy – pamiętajmy, aby zmieniać ich położenie co pewien czas. Dzięki temu zagwarantujemy równe nasłonecznienie każdego obszaru tarasu, ale także równy koloryt desek. Rośliny muszą być przemieszczane też dlatego, ponieważ niezbędne jest usuwanie ze spodu doniczek pozostałości ziemi.

Pielęgnowanie desek kompozytowych

Taras kompozytowy trzeba systematycznie zamiatać. Możliwe zanieczyszczenia powinny być od razu usuwane. Nie lekceważmy tego, ponieważ zaschnięte zabrudzenia będą dla nas sporym problemem.
Pojedyncze zabrudzenia być może wyblakną, albo zupełnie znikną w wyniku wpływu czynników zewnętrznych, ale lepiej poddajmy się ich czyszczeniu sami jak najszybciej.
Deski z kompozytu można czyścić wodą z dodatkiem preparatów czyszczących, specjalnych preparatów do kompozytu, albo myjką wysokociśnieniową.
Dyszka myjki musi być utrzymywana w odpowiednim odstępie od powierzchni desek i w czasie czyszczenia trzeba przemieszczać ją tak jak wskazuje kierunek ryflowania. Nie wolno dyszą robić kołowych krążeń ani też prostopadłych do ryflowania. Do tarasu kompozytowego zalecane jest stosowanie jednego strumienia.

By taras kompozytowy wyglądał estetycznie, powinniśmy myć go choć 2 razy na rok wodą z dodatkiem wybielacza.
Deski z kompozytu po czasie mogą się rozszerzać. Nie jest to jednak powód do niepokoju. Deski te po prostu niekiedy pochłaniają bardzo mało wody. Rozszerzenia te po paru miesiącach unormują się.
Jeśli chodzi o kolor desek – po czasie może on blaknąć poprzez starzenie się włókien drewna. Trochę później kolor ten może ulec minimalnej zmianie. Barwa desek unormuje się jednak po kilku miesiącach pod wpływem słońca i deszczu.

AQUARELAX
Przemysłowa 12
63-200 Jarocin
NIP 617-129-43-42
+48 790 893 677 / +48 62 590 38 76
biuro@aquarelax.pl
www.aquarelax.pl
logo
Copyright by aquarelax

Umów się na spotkanie

tel. 790 893 677

zadzwoń lub zostaw kontakt – oddzwonimy!
    Menu