Bądź na bieżąco:
Bądź na bieżąco:
Meble outdoor – pora, by urządzić przestrzeń w ogrodzie
Meble outdoor – pora, by urządzić przestrzeń w ogrodzie

W minionym roku w ogrodach zdecydowanie przeważały tekstylne meble szmaragdowe oraz drewniane. Trendem jednak okazały się te, zakończone na biało.

Jakie trendy panują w tym roku?

Coraz popularniejszymi meblami stają się te, które wykonywane są z nowatorskich plecionek syntetycznych. Jeszcze jakiś czas temu w obrębie surowców plecionkarskich szczególnie dominował rattan. Wspomniany materiał stawia przed projektantami i producentami mebli wiele możliwości. Wypleść z niego można solidne, funkcjonalne meble, a także koronkowe formy z plastycznej trzcinopalmy. Dzięki delikatnym włóknom kory rattanowej można stworzyć wiele ekskluzywnych form meblowych.

Podobne możliwości mamy również dzisiaj z nowatorskimi plecionkami syntetycznymi, które wypierają zwyczajowe materiały do wyplatania mebli. Mamy tu na myśli surowce plecionkarskie, takie jak rattan, czy abaka. Pod względem właściwości plastycznych są one podobne, jednak te są solidniejsze i lepiej przystosowane do niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Meble na zewnątrz

Różnokolorowe meble z włókien wykazują odporność na oddziaływanie promieni słonecznych, wody i trudnych temperatur, są przy tym gwarancją wysokiego komfortu dla użytkowników w różnych warunkach.

Meble Outdoor

Dobrą propozycją są także meble outdoor, które wyglądem bardzo przypominają te do wnętrz. Bez obaw można z nich korzystać na zewnątrz w panujących tam warunkach pogodowych. Nie są one w stanie zepsuć wyglądu żadnego nowatorskiego wnętrza. Podczas ich produkcji często wykorzystywanym materiałem jest texteline. W kategorii mebli ogrodowych zazwyczaj korzysta się też z nieprzemakalnych tkanin podczas wykonywania obić systemów modułowych, bądź poduszek. Podczas wybierania mebli należy także mieć na uwadze metodę zachowania ich w czystości. Plusem jest opcja czyszczenia przy użyciu wilgnej szmatki, bądź wyprania pokrowców.

Meble ekologiczne

Kwestia ekologii ważna jest dla wielu Klientów. Mają oni świadomość tego, że stosuje się różne technologie, dzięki którym można ochronić środowisko. Istotne jest dla nich przede wszystkim to, żeby meble wyglądały naturalnie. Do dzisiaj przetrwała metoda stosowana w meblarstwie, którą niegdyś posługiwali się Egipcjanie. Mamy na myśli olejowanie drewna. Meble tarasowe, czy ogrodowe jak najbardziej mogą być jej poddawane. Wiele zależy od tego, jakiej jakości jest olej oraz ile warstw zostało nałożonych. Z pewnością wszyscy najbardziej lubimy to, co mamy sprawdzone.

AQUARELAX
Przemysłowa 12
63-200 Jarocin
NIP 617-129-43-42
+48 790 893 677 / +48 62 590 38 76
biuro@aquarelax.pl
www.aquarelax.pl
logo
Copyright by aquarelax

Umów się na spotkanie

tel. 790 893 677

zadzwoń lub zostaw kontakt – oddzwonimy!
    Menu