Bądź na bieżąco:
Bądź na bieżąco:
Nowoczesne ogrody z ekskluzywnymi meblami outdoor
Nowoczesne ogrody z ekskluzywnymi meblami outdoor

Nowoczesne ogrody to takie, które cechuje minimalizm oraz wysublimowanie. Odpowiednie ich wyposażenie i współczesna architektura tworzą razem idealną, funkcjonalną przestrzeń.

Wśród dzisiejszych domów – niektórych dość nietypowych i bardzo nowoczesnych wręcz wymagane jest stworzenie oryginalnego otoczenia, które podkreślałoby każdy walor architektoniczny. Nowatorskie ogrody wykazują takie cechy stylu, dzięki którym są kontynuacją wnętrza minimalistycznego i stanowią ważną część kompozycji architektury.

Nowoczesne ogrody wykazują się stylem i elegancją, jednocześnie są powściągliwe i wywołują wrażenie prostotą rozwiązań. Można w nich dostrzec proste formy, szczególnie rzucające się w oczy w przypadku podziałów przestrzennych, materiałów nawierzchniowych oraz elementów niewielkiej architektury.

Nawet rośliny wykazują tutaj prostotę oraz jasną kompozycję. Istotne znaczenie ma dla nich przestrzeń i wykorzystanie krajobrazu. Na obszarze, gdzie widoczne jest niekorzystne dla nich sąsiedztwo, w miejsce typowych sztachet wykorzystuje się ściany całe obsadzone roślinami bądź nakryte lustrami, które odbijają roślinność od wewnątrz.

Rośliny sadzi się tak, aby mogły tworzyć one ładnie uporządkowane formy. To bardzo ważna cecha w nowoczesnych ogrodach. Stanowią one tworzywo do kreowania monochromatycznych kompozycji pionowych oraz poziomych powierzchni o idealnie dopasowanych odcieniach liści oraz kwiatów.

W nowoczesnych ogrodach trzeba przestrzegać konsekwencji wyboru. Warto wybierać do nich rośliny bylinowe, które kwitną na dany kolor, trawę, krzewy oraz drzewka, które mają zwarty pokrój, nadający się do formowania. Istotna jest także struktura nasadzeń oraz skomponowanie gatunkowe. Rośliny dobre to takie, które różnią się pod względem pokroju, a także dekoracji ulistnienia. Bardzo dobrą pomocą posłuży tutaj architekt krajobrazu, który wskaże najlepsze gatunki i rozplanuje obszar. Jednocześnie stworzy praktyczną i wzorową kompozycję nowatorskiego ogrodu.

W nowoczesnych ogrodach wyróżnia się niezbyt dużą ilość wykorzystanych materiałów. Nie jest to szkodliwe dla efektu wizualnego, ponieważ tutaj znacząco stawia się na minimalizm.

Materiały koniecznie muszą być dobrane do wyglądu domu i ogrodzenia, tak by z nim korespondowały. Powinny być nieprzesadzone w kolorystyce, najlepiej dobrane do takiej, jaka jest na elewacji. Nawierzchnia bogata jest w płyty z kamienia i z betonu o kształtach geometrycznych, a także w drewno i kamień, które ma zróżnicowaną frakcję.

Często do nowoczesnych ogrodów używa się też drewna egzotycznego, które widoczne jest na tarasie czy schodach. To gatunki, które dają bardzo wyjątkowy efekt wizualny, są również wytrzymałe, a w naturalnym otoczeniu traktowane są jako materiał budulcowy. W nowoczesnych ogrodach dostrzec można podział stref praktycznych, które nie tylko zaznacza nawierzchnia.

Wyróżnia się także nowoczesne ogrody z wodą. Powinna mieć ona w takim razie prostą, elegancką i wyrafinowaną oprawę, m.in. w formie ścian czy stołów wodnych. Jeśli mamy do dyspozycji większą przestrzeń, proponuje się zastosowanie geometrycznych basenów. W tej kwestii także trzeba zachować konsekwencję, należy zrezygnować więc z kaskad czy oczek.

W takich nowoczesnych ogrodach ważne jest także odpowiednie dobranie mebli. Firma Aquarelax oferuje Klientom szeroki wybór ekskluzywnych mebli outdoor, które idealnie wkomponują się do każdego nowoczesnego ogrodu!

AQUARELAX
Przemysłowa 12
63-200 Jarocin
NIP 617-129-43-42
+48 790 893 677 / +48 62 590 38 76
biuro@aquarelax.pl
www.aquarelax.pl
logo
Copyright by aquarelax

Umów się na spotkanie

tel. 790 893 677

zadzwoń lub zostaw kontakt – oddzwonimy!
    Menu