Bądź na bieżąco:
Bądź na bieżąco:
Przygotowanie basenu na okres jesieni
Przygotowanie basenu na okres jesieni

Nadeszła jesień. Mamy więc coraz zimniejsze i krótsze dni. Ponadto pewnie już niedługo będziemy w swoich ogrodach obserwować wiele różnokolorowych liści.

Są one oczywiście bardzo ładne i nadają uroku tej porze jednak mogą nam przeszkadzać szczególnie, gdy w ogrodzie mamy basen. Również częste opady deszczu nie będą mile widziane.

Powinniśmy w tym czasie odpowiednio zadbać o nasz basen, by nie został zbyt mocno zabrudzony i uszkodzony przez zamarzniętą wodę.

Jeśli basen jest usytuowany w pobliżu drzew, wyczyśćmy go w początkach jesieni oraz okryjmy. Dzięki temu nie będzie trzeba znosić trudów nieprzyjemnego czyszczenia niecki i odbarwiania płaszczyzny.

Jeśli jednak basen ulegnie mocnemu zabrudzeniu, dobrze będzie czyścić ściany, dno i linię wody basenu właściwymi odkurzaczami.

Można do tego użyć modelu zautomatyzowanego bądź manualnego z różnorodnymi końcówkami.

Trzeba także regularnie czyścić filtr oraz kosze skimmera. Zapadające w nich liście mogą spowodować utrudnienie uruchomienia basenu w sezonie.

By basen był utrzymany w jak najlepszym stanie, trzeba też dbać o wodę znajdującą się w nim. Trzeba przeprowadzić specjalne działania, które zapobiegną rozwojowi grzybów, czy bakterii.

Należy sprawdzić pH wody – jeśli nie będzie właściwe zastosujmy odpowiednie środki do jego uregulowania.

W celu dbania o wodę trzeba przeprowadzić też chlorowanie. W celu zdezynfekowania wody, trzeba przeprowadzić chlorowanie szokowe wykorzystując do tego specjalne produkty chemiczne.

Zakupić można nie tylko chlor, ale również środki do uzdatniania wody, które zachowają ją przejrzystą i pozbawioną glonów, bakterii.

Wybiera się je według tworzyw, z których wykonano basen.

Po dodaniu każdego następnego preparatu, należy zostawić filtr w stanie pracy przez około 8 godzin. W tym czasie każda substancja rozpuści się w wodzie.

Bardzo przydatne są również zadaszenia basenowe. Zaoszczędzają one czas użytkowników basenów, a także zachowują czystość i temperaturę wody. Warto więc je zakupić. Wtedy praktycznie podczas jesieni nie będziemy mieli żadnych problemów, nawet gdy zobaczymy, że na zewnątrz pada deszcz, czy spada coraz więcej liści.

Bardzo dobrej jakości zadaszenia basenowe kupią Państwo w firmie Aquarelax!

Zapraszamy do zakupu!

AQUARELAX
Przemysłowa 12
63-200 Jarocin
NIP 617-129-43-42
+48 790 893 677 / +48 62 590 38 76
biuro@aquarelax.pl
www.aquarelax.pl
logo
Copyright by aquarelax

Umów się na spotkanie

tel. 790 893 677

zadzwoń lub zostaw kontakt – oddzwonimy!
    Menu