Bądź na bieżąco:
Bądź na bieżąco:
Przygotowujemy basen na sezon letni
Przygotowujemy basen na sezon letni

Wiosna to niewątpliwie czas sporych porządków. Kiedy tylko zauważamy, że na zewnątrz pogoda jest coraz ładniejsza i słoneczna, myślimy o naszym ogrodowym basenie – czujemy coraz większą ochotę na kąpiele.

Bardzo często zdarza się, że nasz basen wymaga kompleksowego wyczyszczenia.
W takiej sytuacji na samym początku powinniśmy wypuścić starą wodę i starannie wyczyścić ściany oraz dno basenu.
Jeśli oczywiście wraz z nadchodzącą zimą pomyśleliśmy o właściwym zabezpieczeniu basenu, raczej nie powinniśmy mieć teraz problemów.

Starą wodę możemy jeszcze wykorzystać – można podlać nią drzewa oraz kwiaty. W ten sposób nie będzie ona przez nas marnowana.

Ważne jest, abyśmy podczas czyszczenia basenu pamiętali o tym, że kiedy wypuścimy już wodę, musimy od razu wyczyścić brudne ściany oraz dno. Jeśli stary brud osadzi się na dłuższy czas w niecce i zaschnie, proces wyczyszczenia basenu będzie bardzo ciężki. Jeśli chcemy, by brud, nalot oraz kamień szybko i efektywnie zniknął, należy użyć specjalnych preparatów czyszczących.

Preparaty czyszczące, które są powszechnie stosowane na co dzień, w tym przypadku nie będą zbyt efektywne i nie będzie możliwa za ich pomocą właściwa dezynfekcja. Bardzo dobrymi środkami są takie, które w swoim składzie mają specjalny kwas i są właściwie zagęszczone. Dzięki temu ich stosowanie jest łatwiejsze oraz bezpieczniejsze. Ściany wraz z dnem basenu oczyszczane powinny być przy użyciu szczotki. Warto wykorzystać również myjkę ciśnieniową.

Stosując właściwe preparaty czyszczące zyskamy pewność, że niecka naszego basenu została właściwie zdezynfekowana.

W dalszym procesie przechodzimy do czyszczenia sprzętów, które filtrują wodę. Naszym obowiązkiem jest zbadanie stanu złoża filtrującego i jego wymiana, jeśli zachodzi taka konieczność.

Kiedy wszystkie czynności zostaną przeprowadzone należy nalać czystą wodę. Kiedy basen się napełni, musimy uregulować pH wody oraz twardości. Później przeprowadzamy całkowitą dezynfekcję. W tej sytuacji trzeba stosować się do zaleceń producentów, jeśli chodzi o dawkę oraz sposób dodania. Kiedy od momentu nalania wody upłyną trzy dni, środki stosowane są już w normalnych dawkach.

W sytuacji, gdy basen był w czasie zimy właściwie ochroniony, niekoniecznie musimy teraz wymieniać wodę. Konieczne jest natomiast uzupełnienie jej poziomu, a także wyregulowanie pH, twardości, a także przeprowadzenie szokowej dezynfekcji. W ciągu pierwszych siedmiu dni, należy przeprowadzać jedną kontrolę na dzień poziomu zanieczyszczenia filtra oraz przepłukać go – jednak tylko wtedy, kiedy zajdzie taka potrzeba.

Sytuacja, w której woda basenowa nie uległa w czasie zimy zabrudzeniu wynika m.in. z zastosowania zadaszenia basenowego, który skutecznie ją chroni.

Wyżej przedstawione zostały czynności jakie trzeba przeprowadzić po zimie, gdy basen nie był przykryty. Zastosowanie zadaszenia pozwoli znacznie zredukować nam ten proces, ograniczając go do minimum – należy wykonać łatwe działania, nie pochłaniające zbyt dużo czasu. Ponadto zaoszczędzimy pieniądze, gdyż nie będziemy musieli inwestować w specjalne środki czyszczące.

AQUARELAX
Przemysłowa 12
63-200 Jarocin
NIP 617-129-43-42
+48 790 893 677 / +48 62 590 38 76
biuro@aquarelax.pl
www.aquarelax.pl
logo
Copyright by aquarelax

Umów się na spotkanie

tel. 790 893 677

zadzwoń lub zostaw kontakt – oddzwonimy!
    Menu