Bądź na bieżąco:
Bądź na bieżąco:
Relaks w saunie fińskiej
Relaks w saunie fińskiej

Sauna fińska to bardzo popularny typ łaźni. Chyba nikomu ta nazwa nie jest obca. Niektórzy na własnej skórze mogli przekonać się o tym, jaką przyjemność można czerpać dzięki takiej saunie. Pomimo jej powszechności, nie wszystkim znane są zasady dotyczące przygotowania się do seansu w tej saunie, dlatego w dzisiejszym wpisie przedstawimy je Państwu.
W saunie suchej można się bardzo odprężyć i zrelaksować. Miejsce to ma również bardzo dobry wpływ na nasze zdrowie. Warto korzystać z niego zwłaszcza wtedy, gdy jesteśmy przeziębieni, ale też gdy zmagamy się z różnymi dolegliwościami, np. z zapaleniem stawów. W saunie panuje wysoka temperatura, co pozytywnie oddziałuje na skórę. Zostają wydzielone wtedy spore ilości potu, a skóra oczyszcza się z toksyn. W wyniku wysokiej temperatury poprawia się też przemiana materii, dzięki czemu w efekcie możemy stracić nadmiar kilogramów.

Kiedy zamierzamy skorzystać z sauny, pamiętajmy o zabraniu ręcznika, który w saunie jest konieczny. Najlepiej zabierzmy dwa – jednym przykryjemy ławę, na której usiądziemy, a drugim okryjemy ciało. Zanim wejdziemy do łaźni, weźmy kąpiel, oczyśćmy dokładnie skórę i starannie ją wytrzyjmy. Do sauny nie można wejść nawet lekko wilgotnym.
Osoby, które pierwszy raz korzystają z sauny, powinny skorzystać z niższych ław, gdzie temperatura jest niższa.
Wizyta w saunie nie powinna trwać dłużej niż kwadrans. Po wyjściu musimy schłodzić ciało, a także wypić odpowiednią ilość wody (ta czynność jest też ważna przed wejściem do sauny).

Relaks w saunie fińskiej jest tak ogromny, że wiele osób nie potrafi wskazać żadnej innej formy odprężenia, która byłaby tak samo doskonała. Jeśli tylko mamy taką okazją, korzystajmy z wizyt w saunie. Nasze ciało będzie oczyszczone, a my będziemy czuli się znacznie lepiej.

AQUARELAX
Przemysłowa 12
63-200 Jarocin
NIP 617-129-43-42
+48 790 893 677 / +48 62 590 38 76
biuro@aquarelax.pl
www.aquarelax.pl
logo
Copyright by aquarelax

Umów się na spotkanie

tel. 790 893 677

zadzwoń lub zostaw kontakt – oddzwonimy!
    Menu