Bądź na bieżąco:
Bądź na bieżąco:
Sauna Fińska oraz Parowa
Sauna Fińska oraz Parowa

Wielu z nas poszukuje w dzisiejszych czasach różnych form, by dobrze spędzić wolny czas i się zrelaksować. W celu skorzystania z różnych zabiegów, które wpłynęłyby pozytywnie na nasz wygląd oraz samopoczucie można oczywiście wybrać się do niejednego gabinetu odnowy biologicznej, bądź SPA, jednak by w pełni cieszyć się niesamowitym wyglądem naszej skóry potrzeba wielu takich zabiegów, co pochłania dużo pieniędzy. Nie jest jednak powiedziane, że w tej kwestii pomóc nam może jedynie SPA, czy gabinet odnowy biologicznej. Sposób jest jeszcze jeden, bardzo znany – sauna.
Jednak czy zabiegi w niej okażą się dla nas korzystne? Którą saunę warto wybrać?

Wizyty w saunie są bardzo relaksujące, odprężające i oczyszczającego dla organizmu ludzkiego. Znajduje się ona w niejednym salonie kosmetycznym, na siłowni oraz w klubie fitness. W trakcie wizyty w saunie ciało bardzo mocno się rozgrzewa. Wysoka temperatura powoduje, że organizm poci się, na skutek czego wydostają się z niego przeróżne wirusy. Na skutek zażywania właściwie dobranych wizyt w saunie, mamy szansę wyleczyć drobne przeziębienie oraz katar. Zalecane jest korzystanie z sauny jeden raz w ciągu tygodniu. W przypadku częstszych zabiegów trzeba skonsultować się z lekarzem.

Sauna fińska (sucha) jest przeznaczona dla każdego, kto poszukuje relaksu. Zabieg tutaj polega na tym, że nagrzane kamienie umieszczone w saunie, polewane są wodą. W wyniku tego powietrze się jonizuje. Powietrze ma tutaj najwyższą temperaturę i najniższą wilgotność. Wizyty w tego typu saunie szczególnie poleca się wszystkim tym, którzy chcą łatwo oczyścić organizm, albo pozbyć się nadmiaru kilogramów. Nie zaleca się dłuższych wizyt niż trwających 10 min. Osoby, które przeszły zawał serca w żadnym wypadku nie powinny korzystać z tej sauny, gdyż jest tam zbyt gorąco.

Sauna parowa – w odróżnieniu od fińskiej temperatura powietrza jest tam niższa, a wilgotność wyższa. Podczas wizyty w tej saunie warto dodatkowo wykorzystać olejki zapachowe oraz eteryczne, gdyż korzystnie poprawią nasze samopoczucie i bardziej nas odprężą. Warto zastosować także olejki, których zapach będzie szczególnie intensywny – dzięki temu będzie nam się łatwiej oddychało.

Która sauna lepsza?

Sauna parowa cechuje się niższą temperaturą, dlatego można spędzić w niej trochę więcej czasu. Przebywanie w niej nie będzie pod żadnym względem uciążliwe. Tutaj wykorzystuje się też olejki eteryczne, które pozwolą nam się bardziej zrelaksować.
Sauna fińska natomiast jest bardzo dobra dla każdego, kto chce się pozbyć niepotrzebnych kilogramów. Panuje tu bardzo wysoka temperatura, dlatego nie każdy lubi zażywać w niej kąpieli.
Każdy jednak ma inne potrzeby, dlatego wybór sauny musi być indywidualnym wyborem.

Co po zabiegu w saunie?

Kiedy nasza kąpiel dobiegnie już końca, musimy schłodzić ciało – najlepiej pod odpowiednimi natryskami, które pobudzą ciało. Nie powinno się zaraz po zabiegu używać żelu pod prysznic, czy kremu. Wskazany jest natomiast kilkudziesięcio minutowy wypoczynek oraz zażycie płynów.

Strój

Wybór stroju to indywidualna kwestia. Kąpiel powinna być zażywana nago, ponieważ wszelkie ubrania i ręczniki jedynie podrażnią skórę i zakłócą przebieg wymiany ciepła. Zazwyczaj jednak mężczyzna wybiera się do sauny w spodenkach, czy bokserkach. a kobieta w stroju kąpielowym.
Korzystając z saun:

– usuwamy z organizmu wirusy i bakterie
– pozbywamy się zbędnych kilogramów
– załagadzamy bóle mięśniowe i nerwowe
– poprawiamy wygląd skóry
– pozbywamy się problemów z oddychaniem
– leczymy przeziębienie i infekcje
– wspomagamy nasz układ odpornościowy
– załagadzamy objawy napadów astmy
– poprawiamy kolor skóry.

W Aquarelax mogą zakupić Państwo własną saunę, w której będziecie mogli zrelaksować się w wolnych chwilach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

AQUARELAX
Przemysłowa 12
63-200 Jarocin
NIP 617-129-43-42
+48 790 893 677 / +48 62 590 38 76
biuro@aquarelax.pl
www.aquarelax.pl
logo
Copyright by aquarelax

Umów się na spotkanie

tel. 790 893 677

zadzwoń lub zostaw kontakt – oddzwonimy!
    Menu