Bądź na bieżąco:
Bądź na bieżąco:
Sauna w sezonie letnim?
Sauna w sezonie letnim?

Niejedna osoba zmaga się w sezonie letnim z dylematem, czy może sprawić sobie wtedy wizytę w  saunie, gdy na zewnątrz panują upały, jakich nie da się czasem znieść. Wtedy wypacają się duże ilości wody, a organizm jest przemęczony.

Wizyty w saunie w sezonie kąpielowym są jednak jak najbardziej dozwolone, gdyż przynoszą mnóstwo korzyści. W rezultacie wzmocnieniu ulega system immunologiczny.

Pamiętajmy o zabiegach w saunie również w fazie przejścia – wtedy istnieje duże ryzyko zachorowań. Kąpiele w saunie każdemu z nas pomagają także nastawić ciało na wyższe temperatury powietrza, a idąc dalej – będzie nam lepiej przetrwać sezon letni.

Kąpielom w saunie możemy też zawdzięczyć spalanie kalorii, spadek wagi, oczyszczenie organizmu oraz wyleczenie obolałych mięśni bądź stawów.

Pod względem zdrowotnym sauna zadziała na nas tak samo w ciepłą porę roku jak i zimną. Wiąże się ona również z relaksem i odprężeniem, które jest nam przecież potrzebne też latem.

Jeśli jednak stwierdzimy, że wysoka temperatura i gorąca sauna są dla nas uciążliwe, możemy wybrać saunę, która jest połączona z ochładzaniem.

Nasz organizm ostudzi się, gdy wyjdziemy z pomieszczenia na zewnątrz. Przepocone i mokre ciało korzystniej odczuje chłodniejszy powiew wiatru.

Jeśli jednak na zewnątrz będzie zbyt gorąco, ciało możemy ochłodzić natryskami z zimnej wody. Musi być jednak ona zimna, bo w przeciwnym razie nie przyniesie zamierzonych korzyści. Można tego dokonać bezpośrednio wewnątrz sauny, albo poza. Wewnątrz można to robić, posługując się sposobem Kneippa. Objawia się on tym, że strumień wody przemieszcza się od dołu, podążając w stronę serca.

Ciepła sauna idealnie nadaje się na takie „terapie”. Dobrze wpływają one na układ krążeniowy, ciśnienie, bądź redukcję stresu. Zaraz po wyjściu z sauny, można też schłodzić się zimną wodą. Tutaj najbardziej zaleca się zimny prysznic, który będzie sporą dawką energii i ożywienia dla ciała.

Możemy też wykąpać się w basenie, jednak niezbyt długo – nasz organizm po zabiegu w saunie będzie wyczerpany.

W czasie lata duże znaczenie ma dla nas wygląd. Każdy chce wyglądać zdrowo i zgrabnie. Kąpiel w saunie pomoże nam to osiągnąć. Dzięki niej pozbędziemy się zbędnych kilogramów i będziemy cieszyć się piękną figurą.

Sauna zagwarantuje nam relaks i odpoczynek każdego dnia w każdej wolnej chwili. Warto więc zainwestować w to rozwiązanie.

W firmie Aquarelax znajduje się szeroki wybór funkcjonalnych saun. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą!

AQUARELAX
Przemysłowa 12
63-200 Jarocin
NIP 617-129-43-42
+48 790 893 677 / +48 62 590 38 76
biuro@aquarelax.pl
www.aquarelax.pl
logo
Copyright by aquarelax

Umów się na spotkanie

tel. 790 893 677

zadzwoń lub zostaw kontakt – oddzwonimy!
    Menu