Bądź na bieżąco:
Bądź na bieżąco:
Wpływ kąpieli na basenie na skórę każdego z nas
Wpływ kąpieli na basenie na skórę każdego z nas

Sport to zdrowie, powinniśmy więc znaleźć najlepszą dla siebie dyscyplinę i dbać nieustannie o aktywność fizyczną. Poprawi się przez to nasza figura, zdrowie oraz samopoczucie. Takim sportem, który można uprawiać przez cały rok jest pływanie. To taka dyscyplina, która nie męczy, a relaksuje. Przebywanie w wodzie jest bardzo przyjemne. Każdy z nas może się tam bardzo odprężyć i odpocząć. Jednocześnie kształtuje się wtedy nasza sylwetka. To chyba najlepszy sposób na łączenie przyjemnego z pożytecznym.

W wodzie rozluźniają się mięśnie, koją się nerwy, a wszelkie objawy wywołane przez siedzący tryb życia zostają uleczone. W wodzie na basenie jest jednak coś, co źle oddziałuje na skórę i włosy każdego człowieka – jest to chlor.
Oddziaływanie chloru na skórę
Chlor ma wpływ na to jak wygląda nasza skóra po takich kąpielach. Zostaje ona pozbawiona bariery lipidowej. Skóra jest sucha i bardzo podatna na różne zakażenia i podrażnienia. Może również dojść do jej zaczerwienienia, czy wysypki na niej. Jako bardzo efektywny środek do osłabiania bakterii czyhających w wodzie, ze swoją specyficzną wonią stanowi niezbędny element wizyt na basenie.

W jaki sposób zmniejszyć skutki wpływu chloru na skórę?

By zabezpieczyć skórę przed podrażnieniem, trzeba pamiętać o okularach do pływania. Chlor wykorzystywany jest do rozjaśniania koloru włosów. W wyniku wizyty na basenie niestety zostaje osłabiona ich struktura. Ważny w takim miejscu jest więc również czepek na głowę. Na nasze włosy, skórę i paznokcie oddziałuje także to, że taki pierwiastek wyzbywa z organizmu krzem, który wpływa na nie bardzo pożądanie. Woda basenowa dodatkowo znacznie wysusza skórę i pozbywa ją naturalnego zwilżenia. Zaraz po wyjściu z basenu trzeba więc precyzyjnie umyć skórę z wykorzystaniem preparatu myjącego, który usunie pozostałości chloru i wzmocni barierę lipidową. Kiedy skóra będzie sucha, trzeba zastosować balsam, który szybko przenika w głąb i nawilża ją. Dobrze, aby składał się z gliceryny, albo lanoliny. Takie składniki są dobrze odbierane przez skórę i nie wywołują reakcji alergicznych. Stanowią one powłokę ochronną i działają wzmacniająco na naskórek, przez co skóra efektywniej daje sobie radę z podrażnieniami. Oczywiście istotne jest też nawadnianie organizmu. Dopasowanie właściwej ilości pobieranych płynów do aktywności fizycznej każdego z nas jest istotne, jeśli chcemy utrzymać zdrowy wygląd.

AQUARELAX
Przemysłowa 12
63-200 Jarocin
NIP 617-129-43-42
+48 790 893 677 / +48 62 590 38 76
biuro@aquarelax.pl
www.aquarelax.pl
logo
Copyright by aquarelax

Umów się na spotkanie

tel. 790 893 677

zadzwoń lub zostaw kontakt – oddzwonimy!
    Menu