Bądź na bieżąco:
Bądź na bieżąco:
Z jakich względów warto zadbać o zadaszenie basenu ogrodowego?
Z jakich względów warto zadbać o zadaszenie basenu ogrodowego?

Wielu posiadaczy basenów ogrodowych zastanawia się często, czy nie wyposażyć je w dodatkowe elementy, które mogłyby poprawić komfort korzystania z nich.
Takim elementem z pewnością jest zadaszenie basenowe, dzięki któremu basen będzie bardziej funkcjonalny.

Zainwestowanie w zadaszenie basenowe jest jak najbardziej opłacalne. Dlaczego?

Po 1. Zachowuje czystą wodę w basenie

Jak wiadomo nic tak nie odbiera przyjemności z korzystania z basenu jak wszelkie zanieczyszczenia, które się do niego dostają. W związku z tym konieczne jest częste wymienianie wody oraz mycie basenu. Taka czynność niewątpliwie zabiera dużo czasu.

Możemy jednak zapobiec dostaniu się do wody różnych zanieczyszczeń, poprzez zainwestowanie w zadaszenie basenowe. Oczywiście nadal będzie trzeba wymieniać wodę, gdyż mogą gromadzić się tam bakterie i wirusy, jednak dzięki zadaszeniu nie będą się one namnażać, także nie będzie trzeba zbyt często przeprowadzać tego procesu.

Po 2. Zenit nie przeszkadza

Z basenu ogrodowego nie powinno się korzystać w porze popołudniowej, gdyż wtedy słońce grzeje najmocniej. Bardzo niezadowolone tym faktem są szczególnie dzieci, ponieważ to właśnie wtedy marzą o chłodnej kąpieli.

Problem ten jednak całkowicie znika, gdy basen wyposażony jest w zadaszenie. Wtedy spokojnie można zażywać kąpieli o dosłownie każdej porze!

3. Brak wrażliwości na warunki pogodowe

Często na przeszkodzie by skorzystać z basenu ogrodowego stoi deszcz. Musimy spędzać wtedy czas w zamkniętych pomieszczeniach, zazwyczaj się nudząc i czekając na poprawę pogody. Zadaszenie basenowe, które cały czas utrzymuje odpowiednią temperaturę wody umożliwia nam jednak kąpiel nawet w takich warunkach.

Deszcz też bardzo często jest brudny i dostarcza do basenu mnóstwo zanieczyszczeń, co powoduje, że kąpiel może być nieprzyjemna. Zadaszenie basenowe ochroni basen przed takimi czynnikami.

4. Woda dogrzana całkowicie za darmo

Zadaszenie pozwala nam w bardzo łatwy sposób dogrzać wodę w każdym basenie. Odbywa się to poprzez szklarnię czy naszą atmosferę. Ważnym faktem jest jednak to, że woda basenowa nieustannie będzie robiła się coraz bardziej ciepła, a w szczególnie ciężkich warunkach pogodowych będzie utrzymała jednakową temperaturę.

Od zadaszenia basenowego nie wymaga się tego, by było wykonane ze specjalistycznego rodzaju materiału. Woda będzie jednak osiągała coraz wyższą temperaturę, gdy zadaszenie będzie ciemniejsze. Nie oznacza to jednak, że nie możemy zdecydować się na jakiś inny jego kolor.

5. Ochrona przed wypadkiem

Często istnieje ryzyko, że ktoś znajdujący się w pobliżu basenu – szczególnie dziecko bądź zwierzę może do niego wpaść i ulec wypadkowi. Zadaszenie basenowe idealnie może zapobiec takiej sytuacji, gdyż nie daje możliwości zetknięcia z wodą.

Mimo tego i tak powinno się jednak zapewnić opiekę dziecku bawiącemu się w pobliżu basenu, gdyż minimalne ryzyko nieoczekiwanego wypadku istnieje zawsze.

Inwestycja w zadaszenie basenowe jest więc bardzo opłacalna i korzystna. Czyni nasz basen bardziej funkcjonalnym.

AQUARELAX
Przemysłowa 12
63-200 Jarocin
NIP 617-129-43-42
+48 790 893 677 / +48 62 590 38 76
biuro@aquarelax.pl
www.aquarelax.pl
logo
Copyright by aquarelax

Umów się na spotkanie

tel. 790 893 677

zadzwoń lub zostaw kontakt – oddzwonimy!
    Menu